środa, 19 maja 2010

Kavinsky po raz pierwszy

Kavinsky w PolscePierwszy BANG! fueled by Burn będzie właściwie jednodniowym festiwalem z 8 występami, prezentacją labeli modowych połączoną z sesją na żywo i róznorodnymi instalacjami wizualnymi.

Gwiazdą będzie, po raz pierwszy w Polsce, KAVINSKY - jedna z kluczowych postaci francuskiego electro, twórca jednego z najbardziej rozpoznawalnych brzmień na świecie. Drugi najczęściej "bloggowany" artysta w sieci (wg "The Independent").

Jego pierwszy utwór, który wywołał zamieszanie na scenie elektronicznej to „Testarossa Autodrive”, który z klubów i sieci przebił się do mainstremu także dzięki zamieszczeniu go w soundtacku do gry "Grand Theft Auto". Sukces całej nowej fali francuskiego electro, występy z Daft Punk i Justice i kolejne single sprawiły, że Kavinsky wraz ze swoim stylem, silnie inspirowanym muzyką z gier wideo i soundtracków z lat ‘80, jest dziś bardzo wpływową postacią w świecie eletroniki.

Kavinsky przyjeżdża do Warszawy promować swoją EP "Nightcall", którą wyprodukował Guy-Manuel de Homem-Christo z Daft Punk. Jeśli dodać, że mixem zajął się SebastiAn a wokale dograła Lovefoxxx z CSS to chyba nie ma sensu pisać więcej.
Trzeba po prostu przyjść.

Równie ciekawie zapowiada się wszystko to, co zdarzy się przed i po Kavinskim na BANG! Z pierwszym koncertem w stolicy wystąpi Gypsy Pill - audiowizualna grupa założona przez dwóch ex- członków Dick4Dick. Wykorzystując sample, tłuste bity i spektakularne show, robi wyrazistą do granic możliwości imprezę na scenie, na widok której nie można beznamiętnie wzruszyć ramionami. Wizualne chuligaństwo, muzyczna łobuzeria i bezczelny manifest własnego pomysłu na dobrą zabawę. Gypsy Pill tworzy 4 artystów ukrytych pod pseudocygańskim wizerunkiem: Tony de Gypsy ( ( Maciej Szupica - znany twórca teledysków - m.in Dj Vadim, Gaba Kulka, Pink Freud., zdobywca niezliczonej ilości nagród m.in Grand Prix Northern Wave Festival, Yach, wykładowca ASP, ex D4D ), Gee Gee (Tomek Wierzchowski - malarz i twórca instalacji multimedialnych), Vania (Maciek Salamon - twórca filmów animowanych , członek grupy artystycznej Krecha i wokalista punkowego zespołu Gówno) i Adaggio (ex perkusista Dick4Dick i Super Girl & Romantic Boys, producent i Dj).

Imprezę otworzy koncert Out of Tune - wracający w nowym składzie i z nowym materiałem, którego spore fragmenty będzie można usłyszeć prapremierowo właśnie na BANG! Z dj setami wystąpią warszawscy ulubieńcy czyli V/A Team i Double Trouble a wspomoże ich Invent - jeden z najzdolnieszych młodych polskich dj'ów, który już niedługo wypuści nowy materiał nagrany z samym... to jeszcze tajemnica :)

Wystąpią też oczywiście sprawcy całego zamieszania, czyli Jick Magger ze swoim setem dj'skim i Osmo z premierą swojego najnowszego projektu wizualnego.

Część przestrzeni klubowej poświęcona będzie niezależnej modzie. Sektor Pray for Fashion skupia takie brandy jak : UEG,Maldoror,frankensteinleggins,Dubpsychosis, JustinIloveU, Fake, Dr.Sneaker czy BMV. Poza sprzedażą ich kolekcji w „Night Shop” przygotowujemy również sesję zdjęciową podczas imprezy - na jednej ze scen modelki i modele odpowiednio wystylizowani do okazji będą fotografowani przez profesjonalnego fotografa a następnie wraz z nim wmieszają się tłum zacierając granice między klubem a wybiegiem.

teaserek (bardzo dobry swoja droga) TU

1 komentarz: