piątek, 18 grudnia 2009


Od 15 grudnia Anna Salamon będzie dokonywała interwencji w przestrzeni 1500m do wynajęcia, zmierzającej do eksperymentalnej redefinicji ramy oraz gestu w obrazie malarskim w relacji do fizycznej przestrzeni, w której znajduje się obraz. Płaszczyzną obrazu staje się cała przestrzeń interwencji, a gest malarski jest traktowany nie tylko jako narzędzie ekspresji indywidualnej. Użyte zostaną różne techniki malarskie oraz technika kolażu. Będzie to pierwszy projekt artystki w Warszawie.
Anna Salamon studiuje obecnie w Royal Academy Schools w Londynie. Jest absolwentką Cambridge School of Art i była studentką Kulturoznawstwa ma Uniwersytecie Warszawskim. Została finalistką konkursu Kettle's Yard Open 2008, wyłaniającego najciekawszych artystów działających w regionie Wschodniej Anglii. Miała wystawy indywidualne i zbiorowe w Barcelonie, Berlinie, Cambridge oraz Norwich. Prace artystki dostępne są na stronie www.anna-salamon.com.


Artystkę można odwiedzać w ciągu dnia podczas pracy. Artystka zaprasza do współuczestnictwa w tworzeniu przestrzeni. Postęp pracy będzie można oglądać 19 grudnia podczas muzycznego wieczoru w 1500 (zagra Jacek Sienkiewicz &Recognition + Argenis Brito live /koncert Kirk+ Tom Encore) od godz.20 oraz podczas nocy sylwestrowej Boogie Nights również od 20.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz